Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

DESCRIEREA FIRMEI

Class Consulting, membră CECCAR și CCF, este specializatã în furnizarea de servicii de contabilitate și consultanță fiscală.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂȚI

- Preluarea documentelor clienților și înregistrarea acestora în contabilitate

- Pregătirea situațiilor și rapoartelor solicitate de clienți și autorități

- Analiza periodică a componenței conturilor bilanțiere

- Arhivarea documentelor justificative

- Participarea la cursurile de pregătire profesională

CERINȚE

- Absolvent sau an terminal Facultate de Științe Economice (preferabil secția Contabilitate și Informatică de Gestiune)

- Cunoștințe teoretice bune de contabilitate financiară

- Cunoștințe medii de operare pe calculator (Excel, Word)

- Personalitate dinamică și flexibilă, capacitate de învățare rapidă și de comunicare

- Cunoștințele bune de limba engleză sau franceză constituie un avantaj

CE VĂ OFERIM

- Un mediu de lucru plăcut, dinamic și profesionist

- Pachet salarial și de beneficii atractiv

- Cursuri de pregătire profesională pentru dezvoltarea carierei personale