Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Balotești; București

Vrei să lucrezi într-o companie modernă şi prietenoasă? Cauţi un loc în care să contini sa te dezvolţi? La Help Net suntem interesaţi să te cunoaştem! Aici îţi răsplătim rezultatele şi îţi oferim şansa să îţi dezvolti cunoştinţele. Vei avea parte de programe de dezvoltare şi multe alte beneficii. Suntem o echipa de încredere, care te va ajuta mereu pentru că aici apreciem potenţialul şi recompensăm ambiţia. Vino într-un loc interesant, cu proiecte care te provoacă, un loc unde te poţi dezvolta pe plan profesional aşa cum îţi doreşti!

Afla mai multe despre noua oportunitate alaturi de Help Net – Jr. System Administrator:

Responsabilitati:

• Monitorizarea conexiunilor si accesului internet (prin server proxy, atat pentru sediu cat si pentru farmacii);
• Monitorizarea serverelor (router sediu, mail, domeniu, monitorizare, web, baze de date ORACLE, etc);
• Realizarea si verificarea backup-urilor pentru statii si servere si instalarea noilor servere
• Administrarea user-ilor pentru angajatii din companie
• Verificarea echipamentelor de retea in vederea prevenirii defectiunilor acestora
• Asigurarea conexiunilor de date pentru farmaciile noi; configurarea echipamentelor si a retelei pentru acestea;
• Configurarea retelei VPN pentru o functionare optima;

Cerinte:

• Cunostinte solide de networking ( VPN, Firewall, Routing)
• Cunostinte avansate de operare Linux (any flavor)
• Instalare, mentenanta servere Linux (w postfix, oracle, php+apache, samba, ldap, bind)
• Scripting: bash, perl
• Foarte bun cunoscator al tehnologiilor Raid, lvm

Alte mentiuni:
Activitatea se va desfasura in sediul operational din Balotesti (exista trasport disponibil pentru angajati)

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dvs salariale pentru aceasta pozitie?
  • Pe o scala de la 1 la 10 cum apreciati nivelul dvs in ceea ce priveste operarea Linux?