Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

15 Strada Constantin Bălăcescu, București

CANDIDATUL IDEAL:
Cautam un nou membru care sa se alature echipei Connsys. Trebuie sa isi doreasca o cariera in administrare / support / sys admin si sa fie dispus sa munceasca mult pentru a invata repede. Suntem o echipa mica, unita si cautam un anumit tip de om care sa corespunda atat nevoilor profesionale cat si celor sociale care fac atmosfera de la birou placuta.

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- absolvent studii superioare in domeniul IT
- cunostinte/experienta in instalare si configurare produse Microsoft(Ex: Windows XP/VISTA/7 ; OFFICE
- cunostinte Windows server - Active Directory, DNS, File & Print server
- cunostinte Linux
- cunostinte/experienta in instalare si configurare produse Apple
- cunostinte/experienta in instalarea si configurarea echipamentelor de retea
- cunostinte teoretice hardware
- abilitati de comunicare si prezentare
- Limba engleza - nivel avansat
- persoana energica, motivata
- disponibilitate in afara orelor de program
- permis de conducere cat. B

Te rugam NU aplica la job daca nu indeplinesti urmatoarele conditii minime :

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Responsabilitati :
1. asigura clientilor servicii de support tehnic si consultanta
2. documentarea si informarea problemelor intampinate intr-un sistem de tichete
3. administratre si mentenanta echipamentelor IT(sisteme, laptopuri, imprimante, echipamente retea etc.)
4. respectarea normelor si procedurilor interne

Beneficii :
Cel mai important : Cresterea rapida a cunostintelor ( datorita portofoliului de clienti administram diverse parcuri informatice cu solutii si infrastructura total diferita )
Altele :
Salariu 450 E
Laptop, telefon , masina

DESCRIEREA COMPANIEI:
Echipa Connsys ofera servicii de externalizare ale departamentului IT, firmelor mici si mijlocii din Romania. Cu un portofoliu de clienti care apeleaza zilnic la serviciile echipei tehnice Connsys, orice membru al echipei noastre este nevoit sa invete si creasca permanent.

Mai multe pe

  • Interviu online
  • Cu ce crezi ca poti sa ajuti echipa Connsys mai mult decat un alt canditat?
  • Cu ce crezi ca te poate ajuta echipa Connsys pe tine?