Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză, franceză

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

800 - 1600 €

Contact-clienti-613

Ai putina experienta dar MULT potential + dorinta de a reusi? Esti candidatul ideal pentru job-urile PhotoHotel!

CE POZITII POTI OCUPA LA PHOTOHOTEL: Fotograf sau Consilier Foto in hoteluri din Spania si Grecia

ESTI CANDIDATUL IDEAL DACA:

  • Esti in cautarea unui drum profesional si consideri ca ai energia de a te forma in domenii noi
  • Stii cel putin o limba straina [nivel mediu - conversational]
  • Esti dispus sa accepti provocarea unui job intr-o destinatie exotica pentru urmatoarele 7 luni (PhotoHotel isi desfasoara activitatea in Grecia si Spania)
  • Esti deschis sa inveti lucruri noi atat in timpul training-urilor cat si din experienta propriu-zisa
  • Esti o persoana sociabila si iti face placere sa comunici cu cei din jur
  • Esti un om de echipa si crezi ca cele mai bune rezultate se obtin doar atunci cand pui energie si entuziasm in ceea ce faci

Contact-clienti-142

Descrierea jobului

Pentru Fotograf:

  • Realizezi fotografii pe toata durata zilei; imortalizarea principalelor activitati desfasurate de turisti: jocuri, seri tematice, alte manifestari diverse.
  • Propui si realizezi sedinte foto profesionale plasate in diferite momente si locatii-cheie, precum: la apus de soare pe plaja, intr-o gradina exotica, intr-un cadru cu arhitectura tipica zonei, etc.
  • Contribui la divertismentul turistilor, prin imortalizarea lor in ipostaze inedite.

Pentru Consilier Foto:

  • Le explici turistilor modul in care functioneaza serviciul foto oferit si utilizarea terminalelor
  • Contribui la mentinerea unei ambiante generale placute in cadrul clubului de vacanta
  • Administrezi partea functionala a spatiului foto (primire, imprimare fotografii, etc.)
  • Ajuti la informarea si indrumarea turistii cu privire la ce inseamna sesiunile foto si cum se desfasoara procesul.

Birou-photohotel-0058

BENEFICII:

In faza de pregatire:

  • Training-uri de vanzare gratuite
  • Cursuri foto gratuite
  • Alte training-uri (comunicare, utilizarea soft-urilor pentru prelucrare foto, abordarea turistilor, etc)
  • Consiliere si acces gratuit la evenimentele PhotoHotel din perioada de stagiu

Pe durata job-ului:

  • Salariu minim 700 de euro [net, garantat]
  • Oportunitati reale de crestere a veniturilor prin comisioane in functie de rezultate
  • Cazare gratuita in apropierea hotelului la care lucreazi
  • 3 mese pe zi
  • Asigurare medicala in caz de boala sau accident
  • Petreceri sponsorizate de companie

Dupa incheierea contractului:

  • Utilizarea experientei (in vanzari, comunicare, foto) pentru dezvoltarea unei cariere puternice
  • Acces facil la alte contracte sezoniere ale companiei
  • Posibilitatea de a progresa in cariera in cadrul companiei

Descrierea companiei

Povestea noastra a inceput in anul 2008 cu 2 structuri hoteliere si o echipa formata din 4 persoane, in insula Creta. Ulterior, compania s-a extins si in Spania, iar in ianuarie 2016 am deschis centrul administrativ in Romania, la Brasov.

📍In prezent avem peste 100 de structuri, peste 200 de angajati, iar ca destinatii amintim:
Grecia: Insula CretaRodosCorfuAtena;
Spania: AndaluziaMallorcaMenorca;
Insulele Canare: TenerifeLanzaroteFuerteventuraGran Canaria;
si insula Malta;

COVER PHOTOHOTEL2

🚩Photohotel este angajator direct si nu se percep taxe sau comisioane.

Te asteptam in echipa noastra :)