Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

franceză, engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Johann Strauss, București; București

Java / J2EE / Database developer

Descrierea firmei:SIATEL Roumanie este filiala companiei franceze SIATEL SA (), responsabila cu dezvoltarea aplicatiilor de gestiune electronica de documente, arhivare digitala, workflow si solutii COLD. Cu o experienta in domeniu de peste 30 ani si o prezenta in Romania de 19 ani, SIATEL SA furnizeaza solutii complete si personalizate clientilor sai din domeniul public si privat.

Descrierea postului:

analiza, proiectarea, planificarea si dezvoltarea de componente Java / J2EE / Baze de date / Platforme mobile in cadrul aplicatiilor companiei
implementarea de noi functionalitati in cadrul aplicatiilor existente conform specificatiilor
implementarea de noi interfete grafice pentru diverse platforme si sisteme de operare
mentenanta codului existent (corectii/evolutii)
elaborarea documentatiei tehnice a componentelor dezvoltate
participarea la validarea aplicatiilor dezvoltate

Cerinte:

cunostinte solide de design si programare orientata obiect
cunostinte solide Java si baze de date (platforme Windows, Linux, iOS, Android, ORACLE, SQL Server, PostgreSQL), UML
cunostinte C++, HTML, JavaScript, XML reprezinta un avantaj
cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj
abilitati de comunicare scrisa si verbala in romana si cel putin o limba straina (engleza sau franceza)
abilitati de lucru in echipa

Oferta (bonusuri, beneficii):

pachet salarial atractiv
mediu dinamic si stimulativ
training-uri, perspective reale de promovare
deplasari in strainatate