Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

139 Strada Mărgelelor, București

Se recruteaza si din

Constanța

QSP Systems, de 30 ani inovator de top in domeniul dezvoltarii de software medical, cu peste 400 de clienti - laboratoare, clinici si spitale de renume in teritoriul francofon, angajeaza Programator Senior pasionat de ultimele tehnologii in domeniu, pentru locatiile din Bucuresti si Constanta.

Cautam un coleg pe care sa ne putem baza, un Team Leader care va participa la formarea si trainingul propriei sale echipe, in vederea demararii unor proiecte noi, web based. Ar trebui sa fii creativ, "team player", sa motivezi colegii, sa ii inspiri, sa ii ajuti, sa ii coordonezi si sa indici directia de urmat.

Experienta semnificativa si cunostinte avansate de JAVA, ar fi deasemenea utile. De fapt ne-ar interesa sa bifezi cate ceva din: JavaSE, Angular JS, Spring, Hibernate, WebServices, JSP/HTML, QT, C++, PHP, SQL, Oracle, SVN, Agile. Cunostinte de limba franceza sunt dezirabile, dar nu obligatorii, probabil vei avea ocazia sa le aprofundezi.

 Responsabilitati:

  • Conceptie OOP
  • Conceptia de arhitecturi de software
  • Analiza tehnica a proiectului
  • Conducerea si indrumarea de echipe de dezvoltare locale sau in outsourcing, mentoring
  • Realizare aplicatii Java, web si Android, pentru domeniul medical si nu numai
  • Realizare de analize si revizii de cod
  • Definire si scriere de specificatii tehnice si functionale pentru module software, documentare cod dezvoltat

Noi iti oferim:

  • mediu de lucru prietenos, neierarhizat, tanar si dinamic, lipsit de stres
  • program deosebit de flexibil, presupunem ca ai si o viata personala, posibilitate de a lucra de acasa
  • flexibilitatea de a alege tehnologia in care vrei sa lucrezi
  • posibilitatea de a forma si conduce o echipa profesionista, de a fi direct implicat in toate etapele de lucru si de a obtine satisfactia rezultatelor
  • siguranta locului de munca, perenitate
  • evolutie profesionala, training si suport pentru certificari, formare continua
  • management prietenos, cu care poti discuta oricand si orice
  • deplasari ocazionale in Franta
  • abonament medical privat IMM Ultra in reteaua de clinici Regina Maria
  • bonuri de masa, abonament sala de sport, RATB
  • tichete pentru servirea mesei in restaurantul din cladire
  • bucatarie dotata
  • petrecere Craciun
  • invitatii concerte Jazz si evenimente muzicale
  • sediu in zona linistita, verde, teren de tenis, sala de sport, piscina si gradinita in imediata vecinatate
  • remuneratie peste medie, sustinuta de rezultate
  • bonus finalizare proiect