Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Ești pasionat de dezvoltarea software si ai cunostinte bune de programare Java? Echipa de dezvoltare aplicatii software pentru piata de capital a Bursei de Valori Bucuresti doreste sa se extinda, iar tu ai putea fi una dintre componentele sale cheie!

Ai avea sansa sa inveti despre piata de capital, sisteme de tranzactionare si sa lucrezi cu noi la o noua versiune de trading - engine pentru Bursa de Valori,  cu concepte noi de low-latency trading.

JAVA DEVELOPER

Responsabilitati principale:

  • Dezvoltarea de aplicatii software pentru piata de capital – platforme de tranzactionare, sisteme de order-management, algoritmi de tranzactionare;
  • Revizuire / refactoring cod pentru proiectele existente;
  • Implicarea in intregul ciclu de dezvoltare al unei aplicatii software: analiza proceselor / sistemelor, definirea specificatiilor tehnice, implementare, unit & integration testing;

Cerinte pentru ocuparea postului:

  • bune cunostinte de programare Java
  • experienta de cel putin 2 ani in dezvoltarea de software
  • Java SE 5+ Core Libraries, Network programming, Concurrency / Multithreading Java EE 5+ / Spring 3 (JPA, JMS, Servlet) SQL/JDBC (de preferat Postgresql, DB2), Linux/Unix Eclipse IDE
  • reprezinta un plus cunoasterea: JAXB / XML, GWT, Web Services, Swing, Groovy, Ant, FIX, SWIFT, AngularJS
  • cunoasterea limbii engleze – nivel mediu (intelegere, scriere, vorbire)

Daca vrei sa fii mai mult decat un dezvoltator de software care scrie cod, daca esti pasionat de a construi roboti de tranzactionare (sau daca ti-a trecut prin minte vreo idee asemanatoare), daca esti pasionat de algoritmi de tranzactionare, de cel mai dinamic mediu tranzactional din piata financiar-bancara, daca vrei sa creezi, vino la noi in echipa!