Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Ești pasionat de dezvoltarea software si ai cunostinte bune de programare Java?
Echipa de dezvoltare platforme informatice a Bursei de Valori Bucuresti doreste sa se extinda si sa construiasca o echipa puternica pentru a sprijini proiectele noi si cele existente, iar tu ai putea fi una dintre componentele sale cheie!

Responsabilitati principale:

  • Dezvoltarea de aplicatii software pentru piata de capital – platforme de tranzactionare, sisteme de order-management, algoritmi de tranzactionare;
  • Revizuire / refactoring cod pentru proiectele existente;
  • Implicarea in intregul ciclu de dezvoltare al unei aplicatii software: analiza proceselor / sistemelor, definirea specificatiilor tehnice, implementare, unit & integration testing;

Cerinte pentru ocuparea postului:

  • bune cunostinte de programare Java;
  • experienta de cel putin 2 ani in dezvoltarea de software;
  • Java SE 5+ Core Libraries, Network programming, Concurrency / Multithreading Java EE 5+ / Spring 3 (JPA, JMS, Servlet) SQL/JDBC (de preferat Postgresql, DB2), Linux/Unix Eclipse IDE;
  • reprezinta un plus cunoasterea: JAXB / XML, GWT, Web Services, Swing, Groovy, Ant, FIX, SWIFT, AngularJS;
  • cunoasterea limbii engleze – nivel mediu (intelegere, scriere, vorbire);
  • profilul candidatului: sa fie creativ, sa aiba o gandire analitica, abilitate de a lucra in echipa, capacitate de a lucra intr-un mediu dinamic;