Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Java Developer

Îți prezentăm o nouă oportunitate profesională, de a te alătura diviziei Products din cadrul Star Storage și de a face parte din echipa de construcție a unui produs cu renume internațional, în poziția de Java/J2EE Developer.

Te invităm să ni te alături dacă îți dorești să dezvolți soluții inovatoare și dacă îndeplinești urmatoarele cerințe:

  • Studii superioare în domeniul informatic
  • Cunoștințe temeinice privind programarea orientata pe obiect și design patterns
  • Experiență de minim 3 ani în utilizarea tehnologiei Java/J2EE, cu precadere in dezvoltarea aplicațiilor web based
  • Cunostințe de bază ale limbajul SQL și experiența cu tehnologiile JPA/Hibernate
  • Experiența de lucru cu un framework JavaScript reprezintă un avantaj
  • Abilități excelente de comunicare și lucru în echipă

Alături de colegii tăi de echipa vei avea urmatoarele responsabilități:

  • Proiectarea și dezvoltarea unui produs software de tip enterprise, luând în calcul criterii de scalabilitate și performanță
  • Aplicarea metodologiei agile de dezvoltare SCRUM
  • Implicarea în toate fazele de dezvoltare software și asigurarea execuției acestora în conformitate cu specificațiile tehnice și de business
  • Implicarea în optimizarea continua a produsului software, investigarea de tehnologii noi și metode mai bune de implementare

Te așteptăm să ni te alături și te asigurăm că Star Storage este locul potrivit pentru tine unde vei avea ocazia să:

  • Lucrezi cu tehnologii de ultimă generație
  • Faci parte din echipa unui produs cunoscut la nivel internațional
  • Caștigi experiență și să evoluezi profesional, participând la proiecte de succes
  • Iți pui amprenta asupra unui produs de renume, în timp ce valoarea ta va fi recunoscută

Beneficii:

  • Mediu de lucru dinamic, echipa tanara
  • Asigurare medicala
  • Oferta personalizata la sala de sport
  • Discount-uri la diferiti comercianti.

Star Storage este un furnizor global de tehnologie ce dezvoltă și implementează soluții profesionale de management și protecția informației pentru organizațiile publice și private de top. Cu peste 16 ani de experiență, portofoliu propriu de produse software și peste 500 de clienți pe 4 continente, cu o puternică expertiză în industriile de vârf precum sectorul bancar, asigurări, telecom, manufacturing, utilități și administrație publică, compania joacă un rol cheie în transformarea digitală și adoptarea tehnologiilor mobile și Cloud în cadrul organizațiilor de orice mărime.