Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 650 €

CANDIDATUL IDEAL:

  • Absolvent de facultate sau student in an terminal, preferabil de profil IT
  • O bună cunoaștere a conceptelor de bază ale internetului, Microsoft Windows OS, Networking;
  • Experienta cu Microsoft Windows, Microsoft Office, Autodesk AutoCAD
  • Experienta in rezolvarea problemelor legate de calculatoare, retele voce, telefoane mobile (Android si iOS), networking, print, Microsoft Exchange si Active Directory, probleme legate de hardware si software prin depanare si asistenta tehnica;
  • Cunostinte de limba engleza si/sau germana foarte bune

RESPONSABILITATI:

  • Suport tehnic pentru utilizatori (mail, instalare imprimante, diverse probleme);
  • Diagnosticare si remediere probleme de natura hardware/software pentru laptopurile/PC-urile utilizatorilor;
  • Instalare sisteme de operare (Windowsdrivere, aplicatii, configurare mail, VPN;
  • Mentenanta periodica pentru PC-urile/laptop-urile utilizatorilor (curatare sistem racire, verificare status SMART HDD, etc);
  • Inlocuire cartuse imprimante
  • Configurare retea, acces internet si imprimante pentru angajatii companiei la adresa noilor proiecte;
  • Mentinerea evidentei echipamentelor IT

Oferta:

  • Salariu atractiv, bonusuri si alte motivari salariale
  • Mediu de lucru placut
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala