Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Wirecard cauta o persoana specializata pentru a oferi suport de tip helpdesk, consultanța tehnica și asistența pentru utilizatorii de sistem din întreaga companie. Instaleaza, modifica și realizeaza reparații minore ale rețelelor, hardware-ului și sistemelor informatice ale computerelor din companie. Remediaza problemele și sfatuieste cu privire la acțiunea potrivita.

Responsabilitati:

  • Procesarea incidentelor si request-urilor, printr-un sistem de ticketing, respectand limitele SLA;
  • Depanarea problemelor de system si desktop, diagnoza si rezolvarea incidentelor hardware/software;
  • Furnizarea de solutii alternative pentru rezolvarea incidentelor;
  • Administrarea Active Directory (gestionarea de bază a utilizatorilor);
  • Prioritizarea si gestionarea diferitelor cazuri deschise in acelasi timp;
  • Instaleaza si ofera suport pentru aplicatii tipice de office;
  • Intelegerea, aclimatizarea si aplicarea politicii firmei de “in pas cu tehnologia”;
  • Coordonarea cu o mare varietate de echipe de afaceri si tehnice pentru a imbunatati serviciile oferite.

Profil:

  • Studii superioare absolvite sau in curs in domeniul tehnic, IT;
  • Experienta de lucru anterioara intr-un mediu similar, de tip helpdesk, si a aplicatiilor tipice;
  • Cunostinte depanare retele, TCP/IP;
  • Foarte bune abilitati de troubleshooting si rezolvare rapida a problemelor;
  • Persoana responsabila, amabila, flexibila, cu spirit de echipa si bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte de operare PC (Microsoft Office – Word, Excel, E-mail);
  • Cunoastere a sistemelor de operare Windows 10 si iOS;
  • Calm si stapanire de sine, atentie la detalii, atentie distributiva;
  • O buna cunoastere a principiilor de securitate informatica;
  • Cunoastere avansata a limbii engleze;
  • Cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj;
  • Certificare iTIL reprezinta un avantaj.

Ce oferim:

  • Se asigura training de pregatire pentru postul ocupat, in raport cu specificul activitatii desfasurate;
  • Pachet salarial motivant;
  • Program de lucru in ture;
  • Un mediu de lucru profesionist intr-o companie internationala.