Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

United Parcel Service (UPS) fondata in anul, a devenit datorita milioanelor de clienti din intreaga lume, lider pe piata serviciilor de curierat si totodata lider pe plan global in furnizarea de servicii integrate. In cei peste 100 de ani de activitate, UPS si-a extins serviciile in peste 220 de tari si teritorii in intreaga lume oferind clientilor suport si solutii adaptate business-ului lor.

Echipa UPS Romania este in continua crestere si dezvoltare si de aceea asteptam CV-urile voastre pentru a va alatura echipei deja existente.

Responsabilitati:

- Administreaza retelele de calculatoare respectand cerintele si politica companiei
- Implementeaza in companiea plicatiile care sunt dezvoltate in interiorul sau exteriorul companiei
- Configureaza noile calculatoare conform politicii companiei
- Asigura angajatilor suportul necesar pentru sistemele de operare, aplicatii centralizate,in vederea desfasurarii activitatii in bune conditii
- Asigura support pentru buna functionarea imprimantelor, faxurilor si alte echipamente de uz general
- Mentine legatura cu compania mama pentru a imbunatati permanent sistemul informatic si de telefonie local
- Asigura achizitionarea, instalarea si mentinerea starii de functionare a telefoanelor fixe si mobile
- Ofera support si training pentru clientii companiei, la sediul acestora sau telefonic privind utilizarea corecta a aplicatiilor companiei.

Cerinte:

- Cunostinte limba engleza – nivel avansat
- Cunostinte foarte bune de administrare sistem informatic
- Cunostinte de Windows, Active Directory, DNS, DHCP, MS Exchange, SQL
- Gandire analitica si creativa, atentie crescuta la detalii
- Capacitate de organizare si planificare, project management
- Abilitati de comunicare eficienta, relationare
- Spirit de echipa

Oferim:

  • Dezvoltarea unei cariere de succes intr-o companie multinational.
  • Pachet salarial atractiv.
  • Bonuri de masa.
  • Decontare transport.
  • Asigurare medicala.

  • Interviu online
  • 1. Cat de repede v-ati putea alatura echipei noastre? 2. Care at fi asteptarile Dvs. salariale?