Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/adresele jobului

Kromberg & Schubert Romania Na este companie membra a concernului german Kromberg & Schubert, concern care s-a remarcat in mod continuu ca un punct de referinta a standardelor in domeniul automotive. Suntem unul dintre cei mai importanti producatori de cablaje auto din zona de Vest a tarii.

Postul vacant este pentru fabrica Kromebrg & Schubert din Parcul Industrial Nadab, orasul Chisineu-Cris, Judetul Arad.

Responsabilitatile tale pentru aceasta pozitie vor fi:

  • Acordare suport angajatilor fabricii in vederea utilizarii sistemului informatic;
  • Monitorizarea si interventia (dupa caz) pentru stabilirea disponibilitatii echipamentelor IT;
  • Evidenta inventarelor la zi, ale echipamentelor si consumabilelor;
  • Monitorizarea si intretinerea sistemelor de securitate instalate pe echipamentele de lucru;
  • Monitorizarea flotei de imprimante;
  • Asigurare suport hardware pentru PC si imprimante;
  • Raportarea evenimentelor si incidentelor prin sistemul de ticketing si management IT.

Cerintele noastre pentru aceasta pozitie sunt:

  • Studii universitare finalizate;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel conversational;
  • Cunostinte de limba germana - reprezinta avantaj;
  • Cunostinte de instalare, configurare si depanare sisteme de operare Windows;
  • Cunostinte sisteme de operare Linux/Unix – constituie un avantaj;
  • Cunostinte depanare hardware PC si imprimante;
  • Cunostinte operare baze de date SQL;
  • Capacitatea de a lucra atat in echipa, cat si singur;
  • Rezistenta la stres;
  • Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.