Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Strada Petre Carp, Oradea

Descrierea postului:
- Achizitionarea echipamentelor IT prin cautarea si asigurarea celor mai bune oferte calitate/pret pentru calculatoare, laptopuri, tablete, imprimante, routere etc;
- Configurarea retelei conform unor specificatii prestabilite;
- mentenanta si gestionarea echipamentelor (inlocuirea, repararea sau trimiterea lor catre unitatile de service autorizate)
- Instalare/reinstalare, configurare si administrarea sistemelor de operare si a utiliatiolor necesare pe calculatoarele si lapropurile din cadrul firmei);
- Configurare drivere si programe uzuale;
-Administrare si gestionare Windows server(Active Directory); Server Exchange 2016; centrala telefonica; VPN

Cerinte:
-Absolvent al unei facultati de profil IT
-Cunosterea de baza privind administrare calculatoare/retea;
-Limba engleza - nivel avansat;
-Capacitate de analiza;
-Abilitati de planificare si organizare;
-Spirit de initiativa;
-Abilitati de comunicare;
-Flexibilitate;
-Experienta profesionala relevanta in domeniu.

Oferim:
-Salariu motivant;
-Tichete de masa;
-Laptop;
-Mediu de lucru profesional competitiv;
-Opertunitatea de a cunoaste fluxul de productie si tehnologii noi;
-Posibilitati de dezvoltare si avansare profesionala.