Adresa/adresele jobului

Responsabilitati:

  • Mentine relatia cu furnizorii IT (telefonie, internet, echipamente);
  • Asigura suport tehnic utilizatorilor pentru aplicatii si hardware;
  • Rezolva cererile de asistenta tehnica IT formulate de catre utilizatori, le prioritizeaza, asigurand respectarea SLA;
  • Asigura instalarea, configurarea si administrarea echipamentelor IT (laptop, tablete, telefoane, imprimante);
  • Administrare suita Office, Office365, SharePoint;
  • Planificarea, implementarea și menținerea infrastructurii IT bazate pe Windows Server si Linux;
  • Executa backup-ul datelor, inventarul echipamentelor IT.

Cerinte:

  • Absolvent studii superioare de specialitate;
  • Experiență anterioară într-un departament IT reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe ale sistemelor virtuale VMWare și Microsoft ( VMware vSphere ESX/ESXi, VMware vCenter, VMware vCloud; Microsoft Hyper-V;
  • Cunostinte IT software: instalare / configurare / service sisteme de operare Windows;
  • Cunostinte retelistica (LAN, WAN, VPN) si cablare structurata;
  • Cunostinte medii de limba engleza.

Pentru detalii despre prelucrarea datelor cu caracter personal in conformitate cu prevederile Regulamentului European privind protectia persoanelor fizice privitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, va rugam sa consultati Nota de Informare a Renania Trade privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor, respectiv Acordul de prelucrare a datelor cu caracter personal ale candidatilor, care se gasesc pe pagina de Cariere de pe site-ul companiei