Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati principale

  • Analizeaza si defineste cerintele pentru dezvoltarile software pentru aplicatiile dezvoltate intern;
  • Propune si modeleaza arhitectura bazelor de date utilizate ca suport pentru dezvoltarile interne in colaborare cu responsabilul de arhitectura tehnica si cel de arhitectura aplicativa;
  • Elaborarea documentatiei tehnice necesare evidentierii schimbarii codului sursa si bazelor de date, pregatirii pachetelor de distributie software;
  • Dezvolta si acorda suport tehnic pentru dezvoltari de aplicatii, module, functii, rapoarte sau legate la sursele de date existente in aplicatii pe baza specificatiilor primite;
  • Elaborareaza mecanisme de testare automata si mannuala a programelor dezvoltate  si participa la realizarea testarilor tehnice si integrare conform scenariilor de  testare pentru noile funtionalitati si module  dezvoltate intern;
  • Propune  imbunatatiri  pentru a corecta, preveni, optimiza  activitatile legate de dezvoltarea  aplicatiilor;
  • Participa la activ la acivitatile  de dezvoltare, proiecte, elaborare a rapoartelor adhoc si cele referitoare la schimbarile aplicative  in cadrul serviciului IT;
  • Asigura calitatea si securitatea codului sursa elaborat la nivelul serviciului in aplicatiile dezvoltate intern;
  • Inlocuieste cu succes membrii echipei IT in perioada indisonibilitatii lor, avand minimum de cunostinte in functiile suport suport  desemante de seful serviciului.

Competente cheie necesare:

Cunostinte necesare:

  • Studii superioare finalizate nivel master – profil informatica, tehnic , matematica;
  • minim 5 ani experienta în programare  pentru comapnii software sau servicii financiare în poziția relevanta ca programator;
  • Experienta in modelare bazelor  de date (Oracle, MS SQL, PostgresSQL) ;
  • Foarte buna cunoaștere a  limbajelor de programare SQL si PL/SQL
  • Foarte buna cunoaștere a programării în .Net , VBA,
  • Cunoștinte avansate de arhitecturi client / server si n-tier
  • Experienta in intelegerea și modelarea bazelor de date utilizand MS Visio
  • Constituie avantaj cunoștinte de programare Java sau Qlikview

Competente si Comportament :

  • Spirit de echipa
  • Bune cunostinete in domeniul ITC
  • Capacitatea de a comunica clar si conis
  • Rigurozitate
  • Atentie la detalii si calitate
  • Autonom

Oferta:

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

- Tip de contract: Contract pe perioada nedeterminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.