Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

34 Bulevardul Ion C. Brătianu, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Responsabilitati:

  • Contabilizează stocurile de marfă și materiale consumabile: verificarea stocurilor pe centre de cost, evidența gestiunii, verificarea și înregistrarea consumurilor de marfă și materialele consumabile;
  • Efectuează analize referitoare la mișcările din conturile de stocuri;
  • Realizează descărcarea lunară a stocurilor;
  • Asigură efectuarea la timp a reconcilierii dintre evidența Departamentului Contabilitate și a sistemului de gestiune a stocurilor;
  • Înregistrează facturile de achiziții stocuri și servicii; verifică operațiunile cu stocuri (intrări, transferuri și consumuri, vanzari);
  • Pregăteste analize și rapoarte necesare managementului cu privire la operațiunile cu stocuri;
  • Oferă suport în documentarea controalelor efectuate de către autoritățile fiscale si de către auditorii interni și externi, cu informatiile și rapoartele necesare;

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare economice;
  • Experiență în domeniul contabil de minim 3 ani în contabililitate (experiență în gestiune stocuri reprezintă un avantaj);
  • Spirit de initiativă și deschidere către nou;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Spirit analitic dezvoltat, atenţie la detalii;
  • Foarte bune abilităţi de organizare şi planificare;
  • Proactivitate și responsabilitate profesională;
  • Cunoaștere foarte bună a pachetului MS Office, în special Excel la nivel avansat;
  • Cunoștințe limba engleză sau franceză la nivel mediu-avansat.