Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru clientul nostru, un after school din București, căutăm învățător/oare cu experiență în lucrul cu copii și dornic/ă să evolueze profesional, alături de cei mici/elevi.

  • Studii de specialitate finalizate (liceu pedagogic/colegiu institutori)
  • Experiență ca învățător/învățătoare între 1 și 3 ani într-un sistem de stat sau privat;
  • Abilitatea de ascultare și înțelegere a nevoilor reale și diferențiate ale copiilor;
  • Capacitatea de relaționare și comunicare empatică;
  • Creativitate, imaginație, dinamism, inițiativă, prezență activ-participativă;
  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Realizarea obiectivelor educaționale prestabilite;
  • Respectarea programei școlare conform cerințelor postului;
  • Supervizarea și îndrumarea copiilor pentru realizarea temelor;
  • Pregătirea și documentarea orelor de lucru suplimentar pentru participarea la diverse concursuri;
  • Contribuie la buna desfășurare a activității pe tot parcursul derulării programului și comunică eficient cu restul personalului implicat în acest proces;
  • Organizarea și pregătirea discuțiilor cu părinții.

Ofertă (bonusuri, beneficii)

  • Clientul nostru oferă posibilitatea dezvoltării profesionale alături de o echipă tânără și în continuă dezvoltare. Salariu în funcție de experiență, competență și implicare.
  • Sediul se află în Sector 1, București.