Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cautam oameni entuziasi, cu bune abilitati de comunicare sau dornici de a le dezvolta, seriosi si pasionati de ceea ce fac.

Posibiliatea de a  incepe activitatea  din  16 august 2017.

Candidatul ideal:
Experienta de voluntariat/stagiile de practica in aria marketingului, comunicare reprezintă un avantaj;
Studii: student sau absolvent al unei facultati cu profil de marketing si comunicare.

Competente:

  • atentie la detalii si bună capacitate de organizare;
  • creativitate, adaptabilitate, eficientă si initiativă;
  • abilitati de comunicare scrisă si orală;
  • capacitate de relationare si lucru in echipă;
  • capacitate de invătare;
  • abilitati de analiză si sinteză, gândire analitică;
  • Limbi străine: stăpânirea excelentă a limbii engleze;
  • Abilităti specifice: cunoștințe informatice MS Office;

Descrierea jobului:

Ca intern la Business Days, vei oferi suport departamentului de Marketing (min. 3 saptamani – max. 2 luni, neplatit cu posibilitate de angajare).

Ce oportunități de dezvoltare îți oferim noi în cadrul internship-ului?

  • diverse actiuni din zona de comunicare: de la cum sastructurezi si sa argumentezi un comunicat de presa, la cum sa cresti interactiunea cu audienta, prin diferite canale de comunicare;