Internship - Audit si consultanta

internship

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Oferim un program de internship în cadrul unei echipe dinamice, pentru studenții care vor sa își dezvolte o carieră în audit și consultanță de management.

Poziția: Intern, Audit si Consultanță

Perioada: 3 luni, angajare la finalul programului de internship, in functie de performante
Program de lucru: 8 ore, flexibil, zile libere pentru examene

Responsabilități

Participarea la proiecte de audit intern și consultanță de management pentru clienți din diverse domenii de activitate
Analiză date și verificari documente
Participarea la elaborarea rapoartelor către clienți
Activități de cercetare și realizarea de studii

Candidatul ideal

Student(ă) în anul 2 sau 3 la o facultate cu profil economic
Cunostințe de contabilitate (planul de conturi, înregistrări contabile comune)
Experiența precedentă de lucru în orice domeniu sau voluntariat constituie un avantaj
Participare la evenimente studentești
Cunostințe de economie generală
Comunicare excelentă, verbal si scris
Capacitatea de a respecta termenele
Limba engleză la nivel avansat este o cerință obligatorie
Experiență în lucrul cu Excel, Word, PowerPoint