Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Expertiza:

Cel putin 3 ani experienta in comertul international si national cu echipamente electronice, preferabil IT Hardware.

Cunostinte tehnice in industria de profil.

Abilitati in comunicarea si relationarea umana.

Studii in vanzari, comert, tehnici de prezentare si negociere.

Portofoliu solid si activ.

Abilitati de baza:

Atitudine pozitiva si orientare catre client.

Este un promotor asiduu al valorilor de echipa in cadrul departamentului.

Este un promotor al valorilor organizatiei prin exemplul personal in orice actiune intreprinsa.

Este capabil/a de a gestiona comunicarea verbala/ virtuala pentru a transmite cat mai convingator mesajele catre parteneri.

Identifica oportunitati de dezvoltare importante pentru clientii din portofoliu si actioneaza pentru a le materializa.

Responsabilitati:

Reprezinta imaginea ABD COMPUTER pe plan international, fiind parte activa a procesului de fidelizare a clientilor si a furnizorilor

Realizarea planului de vanzari prin vanzarea directa, exclusiv de produse electronice noi (laptop-uri, pc-uri, monitoare, tablete, tv etc.)

Prospectarea activa a pietei internationale

Activitate de construire si contactare a bazei de date

Ofertare si negociere

Construirea ofertei integrala (produs + transport)

Urmarire incasari

Monitorizarea clientilor

Promovarea imaginii organizatiei in mediul extern

Planificarea activitatii individuale zilnice

Întocmirea documentelor de evidenta si raportare a activitatii

Gestionarea si arhivarea documentelor

Confidentialitatea si siguranta informatiilor

Pachet motivational disponibil.

  • Interviu online
  • Cum ar trebui sa fie Compania noastra astfel incat sa veniti cu placere la birou?
  • Cum ar trebui sa nu fie seful direct, astfel incat sa aveti un randament cat mai ridicat in performante?
  • Dupa ce principii/valori va ghidati in viata?