Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
- Gestionarea si mentinerea unui portofoliu de clienti, reinnoirea in termen a contractelor/ politelor de asigurare -
- Identificarea si valorificarea noilor oportunitati de afaceri in vederea cresterii portofoliului de clienti si a cifrei de afaceri a societatii;
- Participa activ la vanzarea produselor si serviciilor INSIA, atat catre portofoliul actual de clienti, cat si catre noi clienti in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti;
-Negociaza activ cu asiguratorii contractele de asigurare
-Cunoaste legislatia specifica intermedierii in asigurari

Cerinte:
- Studii superioare;
- Calificare profesionala conform normelor legale in vigoare;
-- Experienta in asigurari - minim 3 ani;
- Cunostinte aprofundate despre produsele de asigurare;
- Cunostinte avansate de operare PC: Word, Excel, PowerPoint;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunostinte generale din domeniul economic, management, marketing;
- Abilitati foarte bune de comunicare, negociere si vanzari;

Pachetul salarial este strans legat de competentele candidatului.

Descrierea companiei

DESPRE INSIA
INSIA este cea mai mare reţea de brokeri de asigurări din Europa Centrală, parte a Marsh & McLennan Companies. Noi le oferim clienţilor nostri întreaga gamă de produse de asigurare, de la asigurări de viaţă până la asigurări auto, asigurări de calătorie ori asigurarea altor riscuri complexe în cazul companiilor. INSIA este brokerul de asigurări cu cea mai rapidă dezvoltare în regiunea Europei Centrale. Noi le oferim clientilor nostri un pachet unic de servicii care combină avantajele unei companii internaţionale cu experienţa în brokeraj de asigurări, adaptată întodeauna la cerinţele pieţei.

APLICAŢI
INSIA este o companie multinaţională dinamică şi în continuă evoluţie. Succesul nostru se bazează pe cunoştinţele şi expertiza angajaţilor noştri. Angajaţii calificaţi şi loiali reprezintă principalul atu al companiei noastre şi, prin urmare, acordăm o atenţie deosebită alegerii lor si le vom oferi formare profesională continuă.