Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

Mioveni, Bascov, Ștefănești, Mărăcineni

Pentru clientul său, o cunoscută companie multinațională, leoHR recrutează:

Trainer (formare elevi) – Pitești

Responsabilități:

  • Gestionează activitatea practica a elevilor ce fac parte dintr-un proiect școlar
  • Responsabil pentru implementarea temelor practice, împreună cu elevii în atelierul-școală
  • Asista elevii în efectuarea diverselor operațiuni practice/tehnice
  • Aplica teste de evaluare a cunoștințelor (practice și teoretice)
  • Participa la întocmirea manualului de practica și armonizarea acestuia cu tematicile studiate la școală
  • Gestionează prezența elevilor în perioada practicii în unitate
  • Menține legătura cu școala pentru a stabili aspectele colaborării permanente
  • Gestionează buna funcționare a echipamentelor și materialelor din atelierul–scoală

Profilul candidatului:

  • Studii medii / Superioare cu profil tehnic;
  • Experienta în activitatea de producție
  • Cunostinte de utilizare PC (MS Office)
  • Cunostinte foarte bune de limba engleză sau germană (cerință obligatorie)
  • Claritate și coerență în exprimarea scrisă și orală
  • Foarte bune abilități de comunicare și relaționare
  • Gândire orientată spre rezolvarea de probleme
  • Disponibilitate spre învățare