Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Profilul candidatului:

  • Absolvent de studii medii tehnice minim / Studii superioare avantaj;
  • Experienta in activitati de laborator de testari mecanice – 1 an;
  • Folosire pachet programe Ms Office;
  • Utilizare SAP;
  • Cunostinte limba engleza;
  • Cunostinte instrumente 6 Sigma, analiza neconformitati, 8D, 5 De Ce?, diagrama cauza-efect.

Principalele responsabilitati:

  • Executa inspectia vizuala a produselor primite pentru testare;
  • Efectueaza testele dinamice prevazute in planurile de control ale produselor, conform cererilor primite de la departamentul productie si inregistreaza valorile obtinute in bazele de date;
  • Interpreteaza rezultatele obtinute la teste si ia decizii in conformitate cu aceste rezultate;
  • Participa la activitati de sortare a produselor receptionate, prin efectuarea de teste specifice.
  • Se asigura ca documentatia folosita in activitate este la ultima revizie, si indeparteaza versiunile gasite ca perimate;
  • Se instruieste in permanenta cu privire la metodele de operare a utilajelor de testare si interpretarea rezultatelor acestora;
  • Intocmeste si actualizeaza instructiunile de operare a echipamentelor, manipulare a pieselor si interpretare a rezultatelor conform cu cerintele si necesitatile;
  • Se asigura ca aparatura si echipamentul folosit in activitatile specifice sunt in buna stare de functionare si sunt conforme din punct de vedere metrologic (acolo unde este cazul) – conform instructiunilor TPM
  • Asigura ordinea, curatenia in laborator conform instructiunilor 5S;
  • Participa in echipele de lansare a proiectelor noi prin indeplinirea sarcinilor specifice;
  • Participa la implementarea si omologarea modificarilor de proces si produs, prin indeplinirea sarcinilor specifice.
  • Efectueaza, la solicitarea altor departamente, teste cu bancurile de testare existente, ca parte a activitatii de cercetare-dezvoltare;
  • Participa in echipele de investigare a produselor neconforme prin efectuarea de teste specifice;

Oferta noastra:

  • Perspectiva unei cariere intr-o companie multinationala de succes din industria auto
  • Onboarding si programe de training intr-o echipa dinamica si motivata pentru a putea performa la capacitati maxime
  • Mediu de lucru placut si dinamic, deoarece nimic nu este mai important decat sa ne simtim bine la locul de munca
  • Salariu corelat cu experienta, deoarece suntem una dintre companiile care stiu sa rasplateasca pe masura angajatii
  • Posibilitatea de a te implica in proiecte foarte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajuta compania sa devina lider pe piata industriei auto.