Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/adresele jobului

Descrierea postului:

  • Planifica, coordoneaza si raspunde de activitatea de securitate si sanatate in munca, PSI si SU in cadrul punctului de lucru Chitila
  • Participa la elaborarea, implementarea, actualizarea si respectarea procedurilor de lucru la nivelul serviciului intern de prevenire si protectie
  • Asigura instruirea introductiva generala la locul de munca
  • Efectueaza controale periodice si controale inopinate la departamentele care isi desfasoara activitatea la baza Chitila, in vederea verificarii modului de respectare a legislatiei in domeniu
  • Identifica pericolele pentru fiecare componenta a sistemului de munca, respectiv executant, sarcina de munca, mijloace/echipamente de munca si mediul de munca pe locuri de munca/posturi de lucru

Profilul candidatului:

  • Studii medii/superioare (cel putin diploma de bacalaureat)
  • Curs perfectionare SSM min. 80 ore, curs perfectionare PSI
  • Experienta in domeniu minim 2 ani
  • Operare PC nivel avansat
  • Cunostinte excelente de legislatie generala si specifica domeniului
  • Cunostinte si metode de investigare a accidentelor
  • Abilitati de comunicare, cooperare si spirit de echipa
  • Capacitate de planificare si organizare privind structurarea si realizarea lucrarilor ce ii sunt incredintate

Prin aplicarea CV-ului dumneavoastra la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, data fiind stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.