Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati:
• Organizarea, coordonarea si monitorizarea activitatilor de prevenire si protectie, in conformitate cu legislatia specifica in vigoare;
• Identifica riscurile si intocmeste evaluarea riscurilor si planul de prevenire si protectie;
• Elaborarea de instructiuni proprii de aplicare a normelor SSM;
• Raspunde de prelucrarea periodica a legislatiei in vigoare si aduce la cunostinta partilor interesate modificarile legislative aparute in domeniu;
• Participa la cercetarea evenimentelor;
• Verificarea modului in care se aplica reglementarile legislative in vigoare si normele referitoare la protectia sanatatii angajatilor;
• Intocmirea documentelor pe parte SSM;

Cerinte:
• Absolvent de master/ studii superioare tehnice delunga durata in domeniul SSM sau sa detina diploma de inspector SSM;
• Experienta relevanta in domeniu (minim 5 ani pe un post similar);
• Detine cunostinte bune de operare PC: Word, Excel, Power Point;
• Abilitati de a lucra cu mai multe proiecte in paralel;
• Putere de concentrare si atentie distributiva, initiativa;
• Persoană obiectivă, cu capacitate de analiză şi evaluare;
• Caracter integru, seriozitate, corectitudine, cu respect pentru confidentialitate;
• Bune aptitudini de organizare si comunicare.

Pentru detalii despre prelucrarea datelor cu caracter personal in conformitate cu prevederile Regulamentului European privind protectia persoanelor fizice privitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, va rugam sa consultati Nota de Informare a Renania Trade privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor, respectiv Acordul de prelucrare a datelor cu caracter personal ale candidatilor, care se gasesc pe pagina de Cariere de pe site-ul companiei