Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Inspector Specialitate Daune Non - Auto

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
1

Gothaer Asigurari Resigurari recruteaza Inspector de Specialitate Daune Non-auto pentru echipa de Daune din Bucuresti!
Daca esti dornic sa lucrezi intr-un mediu modern, tanar si motivant, te asteptam in echipa noastra.

Viitorul coleg va avea urmatoarele responsabilitati:

  • Executa activitatea de constatare, evaluare, lichidare si plata a daunelor
  • Verifica cuantumul despagubirii solicitate in raport cu constatarea efectuata,
  • Elibereaza accepte de plata catre unitatile reparatoare partenere, propune la plata despagubirile cuvenite;
  • Preia reclamatiile formulate de clienti si propune solutiile de raspuns

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice, preferabil specializarea mecanica sau constructii;
  • Experienta min 2-3 ani  in lichidarea daunelor non-auto,
  • Reprezinta avantaj experienta in gestionarea dosarelor de garantii
  • Cunostinte Matrix sau WinDeviz (cerinta obligatorie)
  • Puternica orientare spre client;
  • Abilitati excelente de comunicare si lucru in echipa;
  • Foarte bune abilitati de planificare si organizare, gandire analitica si sinteza;
  • Capacitate de a respecta termenele limita;
  • Seriozitate, constiinciozitate;
  • Buna cunoastere a limbii engleze;
  • Cunostinte MS Office.