Acest job nu mai este activ.

INSPECTOR RESURSE UMANE

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

București

LOCATIE POST: Locatia interviului si a postului este in Bucuresti, Str. George Georgescu;nr. 49

DESCRIERE POST:

- Intocmeste, gestioneaza, verifica si actualizeaza documentele de evidenta a personalului conform legislatiei in vigoare: dosare personal, contracte de munca, acte aditionale, decizii incetare/suspendare, etc.;

- Administreaza baza de date electronica de evidenta a personalului;

- Introduce, actualizeaza si verifica permanent datele pentru Registrul Electronic al Salariatilor si le transmite in conformitate cu prevederile legale;
- Intocmeste si actualizeaza fisele de post, regulamentul intern, alte decizii si proceduri interne ale companiei;

- Elibereaza adeverintele salariatilor;

- Intocmeste documentele necesare cercetarii disciplinare si participa activ in procesul de cercetare;

- Mentine legatura cu Executorii judecatoresti – gestioneaza adresele de poprire, tinand evidenta sumelor indicate in adresele executorilor;
- Evidentiaza si pastreaza in arhiva organizatiei toate documentele care se proceseaza, conform reglementarilor in vigoare si conform normelor interne ale companiei;

- Respecta si aplica politicile si procedurile interne ale companiei;

- Intocmeste diferite rapoarte pentru management.

 - Realizarea calculului salarial conform cerintelor legale, procedurii interne si specificului companiei; intocmire/verificare pontaje; calcul concedii; verificarea certificatelor medicale si completarea acestora conform cerintelor legale.

 CERINTE:

1. Experienta minim 3 ani intr-un post similar de administrare personal si salarizare;

2. Studii superioare finalizate;

3. Certificare  de Inspector resurse umane/inspector salarizare;
5. Cunoasterea soft-ului de salarizare Sal – constituie avantaj;

6. Cunostințe temeinice de legislația muncii

7. Experienta in salarizare – constituie avantaj.

OFERTA :
1) Pachet salarial motivant;

2) Posibilitatea unor noi oportunitati in cariera;
3) Lucru intr-o echipa tanara, profesionista, dinamica si orientata catre rezultate