Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

 Cerinte:

- Experiență anterioară într-o poziție similară (salarizare, centralizare pontaje) minim 3 ani;

- Atestat de Inspector Resurse Umane;

- Cunoștințe avansate de legislația muncii;

- Limba engleza - nivel mediu;

- Cunoștințe operare MS Office (Word, Excel);

- Atitudine  profesionista in relatiile cu superiorii si colegii;

- Abilitati numerice, atenție la detalii;

- Capacitati de analiza si sinteza a informatiei;

- Capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si prioritatilor;

- Excelente abilități de comunicare și organizare, nivel înalt de implicare și responsabilitate;

- Atitudine proactivă.

Responsabilitati:

-Intocmeste formele de angajare (contract individual de munca, fise date personale, fisa post);

- Inregistrareaza contractul individual de munca,  decizia de incetare a contractului individual de munca sau orice alte modificari survenite in contractul individual de munca al angajatilor (acte aditionale) in Registrul General Unic de Evidenta al Salariatilor, cu respectarea termenelor prevazute de lege;

- Întocmește, gestionează și arhivează dosarele și datele personale ale salariaților;

- Întocmește actele aditionale la contractele individuale de munca, decizii privind modificarea anumitor elemente;

- Intocmeste actele de desfacere a contractului individual de munca (decizii de incetare, note de lichidare, adeverinte de vechime, alte adeverinte necesare;

- Întocmește toate documentele necesare cercetării disciplinare;

- Participă la soluționarea conflictelor de muncă apărute în cadrul societății;

- Calculează corect si la timp salariile;

- Calculează și distribuie tichetele de masă;

- Eliberează  diferite adeverințe necesare salariaților;

- Verifică pontajele lunare si introduce datele in programul de calcul salarial specific;

- Centralizează și ține evidența concediilor de odihnă și a concediilor medicale;

- Intocmeste si depune declaratiile specifice in forma stabilita de lege;

- Intocmeste ordinele de plata pentru virarea salariilor si a datoriilor catre stat;

- Arhiveaza dosarele de personal pentru salariatii lichidati;

- Reactualizează fișele de post, regulamentul de ordine interioară, organigrama societății, contractul colectiv de muncă;

- Mentine relatia cu autoritatile si institutiile statului (Inspectoratul Teritorial de Munca, administratii financiare);

- Alte activitati specifice privind evidenta de personal, la solicitarea superiorului