Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate;
- Experiență anterioară intr-o poziție similară;

- Atestat Inspector Resurse Umane constituie un avantaj;
- Cunoștințe avansate de legislație a muncii;
- Cunoștințe operare MS Office (Word, Excel) nivel avansat;
- Cunoștințe operare Revisal ;
- Atitudine proactivă, lucru în echipă;

Descrierea jobului

- Întcmește documentele privind modificarea clauzelor contractelor individuale de muncă (acte adiționale);
- Întocmește adeverințe de vechime în muncă pentru toți salariații companiei;
- Întocmește corect, complet și la timp deciziile de încetare a raporturilor de munca;
- Răspunde de evidența suspendărilor temporare a contractelor individuale de muncă;
- Întocmește, modifică și întreține baza de date cu salariații companiei;
- Răspunde de efectuarea procesului de cercetare disciplinară și se asigură de respectarea termenelor si condițiilor revăzute de legislația în vigoare (întocmire decizii de suspendare, convocarea salariatului, efectuarea cercetării disciplinare, aplicarea sancțiunilor, întocmirea deciziei de sancționare, etc.);
- Se informează în permanență cu privire la modificările survenite în legislația muncii, le comunică și le analizează împreună cu membrii echipei în care activeaza și se asigură de aplicarea acestora în conformitate cu prevederile legale.;