Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Poligrafiei, București

Responsabilitati:

  • Asigură buna gestiune pentru întocmirea dosarelor de personal ale noilor angajaţi
  • Păstrează evidenţa concediilor medicale, a învoirilor, a concediilor de odihnă, a desfacerilor contractelor individuale de muncă (concedierilor), fluctuaţiei de personal etc.
  • Înregistrează contractul individual de muncă, precum și orice alte modificări ale contractului individual de muncă în registrul de evidenţă a salariaţilor
  • Întocmeşte diverse adeverinţe solicitate de către salariaţi
  • Răspunde de întocmirea corectă a foilor de prezenţă lunară
  • Primeşte periodic condicile, graficele de lucru şi/sau evidenţele întocmite de şefii de echipă şi tehnicieni, în baza cărora păstrează evidenţa la: absenţe nemotivate, zile libere, zile libere plătite, concedii de odihnă, concedii medicale, ore suplimentare, convenţii de încetare a contractului individual de muncă etc.
  • Verifică şi corectează în funcţie de informaţiile pe care le deţine corectitudinea datelor din graficele de lucru şi foile de pontaj (totalul orelor suplimentare, absenţelor nemotivate, orelor de noapte, învoirilor etc.)
  • Intermediază livrarea rapidă a tuturor documentelor către salariaţi, precum şi primirea lor şi predarea urgentă la biroul de resurse umane. Răspunde cu privire la rapiditatea livrării acestora, verifică corectitudinea acestora şi ia măsuri pentru realizarea corecţiilor acolo unde este cazul
  • Recrutează personal în vederea desfășurării optime a activității de salubritate

Cerinte:

  • Experienta minimum 2 ani într-un post similar
  • Studii superioare finalizate
  • Certificare ca inspector de resurse umane
  • Operare PC (Excel - nivel mediu)
  • Atenție la detalii, seriozitate, capacitate bună de comunicare scrisă și orală, integritate, loialitate

  • Interviu online
  • Precizati numarul maxim de dosare de personal gestionate la un moment dat.