Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte:

  • Studii medii/superioare finalizate
  • Atestat de Inspector Resurse Umane
  • Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
  • Aptitudini de lucru cu PC (Word, Excel).
  • Cunostinte de  legislatie fiscal- salarizare si Codul Muncii
  • Cunostinte de limba engleza.
  • Persoana responsabila si capabila sa respecte termenele limita.
  • Calitati personale: organizare, meticulozitate, concentrare, responsabilitate si abilitate de a lucra in echipa.

Descrierea jobului:

  • Gestioneaza dosarele de personal ale angajatilor;
  • Întocmeşte contracte de muncă şi acte adiţionale la contractele de muncă, dispoziţii privind încadrarea, promovarea, avansarea, sancţionarea, suspendarea sau înceterea raporturilor de muncă sau de serviciu ale salariaţilor ;
  • Organizeaza si deruleaza operatiunile de evidenta a personalului;
  • Verifica valabilitatea actelor prezente in vederea angajarii;
  • Gestioneaza documentele de evidenta a contractelor de munca;
  • Primeste, verifica si arhiveaza certificatele medicale;
  • Tine evidenta concediilor de odihna pentru fiecare departament si verifica potajele cu cererile de concediu de odihna, certificate medicale si alte referate din cursul lunii;
  • Efectueaza calculul salariilor si intocmeste statul de plata
  • Redacteaza adeverinte, formulare si alte acte specifice biroului resurse umane ;
  • Colaboreaza in mod direct cu institutiile statului in domeniul Resurselor Umane (ITM, Somaj, CASS, CAS, Statistica, etc) si deruleaza relatiile cu alti parteneri/terti (in domeniul securitatii in munca, medicina muncii, etc)
  • Executa alte lucrari privind evidenta de personal(programul de lucru, accesul in incinta locatiei, etc) si lucrari in cadrul departamentului de resurse umane la solicitarea superiorului direct.

Beneficii:

  • Pachet salarial in functie de experienta profesionala;
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale de lunga durata;.
  • Oferta noastră: salariul net fix in functie de experienta profesionala + tichete de masă.