Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Acest job nu mai este activ.

Pentru unul dintre clientii nostri, companie care activeaza in domeniul asigurarilor de viata, cautam Inspector de subscriere.

Descrierea postului

Examinarea propunerilor de polite de asigurare;

Realizarea termenilor si conditiilor cu privire la politica politelor de asigurare;

Mentinerea legaturii cu brokerii de asigurari si clientii;

Colectarea informatiilor despre potentialele riscuri;

Urmarirea legislatiei in vigoare.

Cerintele postului

Experienta de 3 ani pe o pozitie similiara;

Studii de licenta in Administrarea afacerilor, Finante sau domenii conexe;

Atentie la detalii si capacitate de a lua decizii;

Experienta juridica in domeniu asigurarilor;

Cunostinte solide de Microsoft Excel;

Nivel avansat al limbii engleze.

Beneficii

Pachet salarial atractiv;

Dezvoltare continua;

Posibilitati de promovare;

Asigurare medicala de sanatate.