Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Descrierea postului:

Rolul unui inspector de securitate este de a conduce activitatea operativa a societatii in judetele arondate, in vederea realizarii sarcinilor si atributiilor curente si indeplinirea obiectivelor asumate.

Seriozitatea, abilitatile organizatorice, de analiza si sinteza, precum si abilitatile interpersonale, capacitatea de delegare, previzionare si de solutionare optima a problemelor sunt cateva dintre trasaturile candidatului ideal .

CERINTE:
- Experienta in domeniu este obligatorie (minimum 3 ani);
- Sa nu aiba antecedente penale;
- Sa fie apt medical;
- Activarea in structurile speciale (MAI, MAPN, SRI, SSP) constituie avantaj;
- Permis de conducere categoria B;
- Studii medii/superioare;
- Sa detina abilitati in lucrul cu calculatorul (cunoasterea Pachetului Office - Word, Excel;
- Personalitate puternica, rapiditate in gandire;

- Foarte bune abilitati de coordonare si organizare.

RESPONSABILITATI:
- Organizeaza, planifica si urmareste activitatea operationala in judetele arondate;

- Reprezinta interesele angajatorului la nivel local in relatiile cu clientii, angajatii si autoritatile;

- Asigura instruirea personalului din subordine si pregatirea continua a acestuia, in conformitate cu procedurile interne de lucru;

- Efectueaza selectia continua a personalului, asigurandu-se ca exista in permanenta o rezerva de personal, potential angajabil pentru satisfacerea nevoilor clientilor;

- Colaboreaza cu organele de Politie/Jandarmerie, atunci cand i se solicita;

- Verifica respectarea normelor de protectia muncii si PSI cu ocazia controalelor intreprinse la obiective;
- Tine evidenta orelor de serviciu ale agentilor de securitate, a invoirilor, a recuperarilor si a concediilor medicale, prezentand departamentului HR pontajul pentru angajatii din subordine;

- Stabileste si mentine relatii corecte cu clientii si partenerii societatii, pentru a asigura intelegerea completa a nevoilor acestora in materie de securitate si a propune solutii eficiente;