Acest job nu mai este activ.

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad; Lugoj; Timișoara

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice in domeniu agricol (inginer agronom);
Absolvirea unor programe de pregătire în domeniul asigurărilor agricole reprezintă un avantaj major;
Minimum 2 ani experienţă în domeniul agricol;
Experienţa pe o poziţe similară într-o societate de asigurări reprezintă un avantaj major;
Cunoştinţe tehnice privind asigurările agricole (culturi agricole şi animale);
Foarte bune abilităţi de comunicare şi interrelaţionare;
Capacitatea de construi o relaţie pozitivă şi profesionistă cu clienţii;
Capacitate de a colecta, compila şi analiza date;
Rigurozitate şi responsabilitate;
Bune abilitati de rezolvare de probleme;
Foarte bune abilităti de organizare a timpului, priorităţilor şi documentelor;
Abilităţi bune de operare pe calculator (MsOffice, corespondenţă, aplicaţii specifice);
Capacitatea ridicată de a lucra sub presiune şi stres;
Integritate, onestitate.

Zona gestionata va cuprinde judetele Timis, Arad si Caras Severin.

Descrierea jobului

Efectuează constatarea daunelor şi instrumentează dosarele de daună pentru culturi agricole şi animale respectând normele metodologice specifice;
Introduce şi administrează dosarele de daune agricole în sistemul IT;
Efectuează inspecţiile de risc pentru culturile agricole asigurate, si pentru fermele de animale asigurate.