Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

In procesul de recrutare, OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP SA colecteaza date cu caracter personal.

Pentru detalii complete cu privire la acest aspect, va rugam sa vizitati site-ul nostru.

Principalele responsabilitati:

  • Instrumentarea dosarelor de dauna;
  • Aprobarea platii dosarelor, conform limitei de competenta;
  • Raspunde de corectiudinea intocmirii calculului privind rezerva dosarelor de dauna aflate in gestiune.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice (de preferat: Facultatea de Transporturi);
  • Experienta in domeniul daunelor auto – minim 2 ani;
  • Cunoasterea legislatiei din domeniul asigurarilor;
  • Cunostinte utilizare calculator – MS Office;
  • Cunoasterea aplicatiilor informatice (Audatex, DAT) reprezinta un avantaj.

Aptitudini:

  • Abilitati de comunicare interpersonala si negociere;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Asumarea responsabilitatii;
  • Atentie la detalii;
  • Promptitudine in indeplinirea sarcinilor;
  • Integritate, autocontrol, tact, seriozitate, corectitudine.