Inspector control intern, locatie Cluj Napoca

controlling - control financiar - control- gestiune

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Candidatul ideal

- Studii superioare economice;
- Experienta pe control de gestiuni, constutie avantaj;
- Bune abilitati de comunicare;
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza/gandire critica;
- Bune abilitati de organizare, prioritizare si managementul timpului;
- Abilitatea de a lucra in echipa;
- Bun utilizator MS Office, nivel mediu /avansat MS Excel;
- Disponibilitate deplasari;
- Permis categoria B.

Descrierea jobului

- Identifica riscurile generale si specifice activitatii desfasurate in farmacii, propune masuri pentru minimizarea acestora, urmareste implementarea si evalueaza eficienta masurilor propuse;
- Asigura suport pentru buna desfasurare a inventarelor, atat in cadrul controalelor periodice efectuate in farmacii cat si a celor solicitate de catre managementul operational.
- Ocazional participa la inventare de preluare stocuri.
- Verifica modul de respectare a procedurilor interne ale firmei: inregistrare documente, completare registre de casa, foi de varsamant, facturi catre clienti, retururi, avize furnizor si transfer intre farmacii, bonuri de consum etc.;
- Efectueaza teste relevante in vederea detectarii deficientelor operationale si financiare la nivel de farmacie;
- Sintetizeaza informatiile obtinute cu ocazia controalelor periodice in cadrul foilor de lucru pe baza carora elaboreaza rapoarte de control aferente farmaciilor vizitate.