Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Câmpina

Se recruteaza si din

Ploiești

Candidatul ideal

  • Absolvent de Scoala Tehnica
  • Minim 3 ani experienta in inspectia calitatii sau in proces de productie
  • MS Office and Outlook - minimum basic level
  • Engleza nivel de baza - reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de desen tehnic
  • Cunostinte legate de managementul calitatii precum si de controlul calitatii

Descrierea jobului

  • Aplica metode de control dimensional, precum si metode specifice activitatii de control de calitate in procesul de prelucrare si in controlul final;
  • Efectueaza receptia calitativa, verificand atat dimensional materialele primite, cat si documentatia aferenta acestora, conform procedurilor si specificatiilor Companiei si ale Clientului
  • Confirma receptia calitativa a materialelor prin semnatura pe NIR (nota de intrare receptie)
  • Elibereaza materialele verificate din lotul de inspectie materiale
  • Transmite doscumentele de calitate receptie catre Analist Calitate pentru inregistrarea in sistem
  • Identifica si urmareste neconformitatile raportate si initiaza rapoartele de neconformitate (NCR) si de rebut
  • Informeaza in timp util superiorii si reprezentantii altor departamente asupra problemelor critice referitoare la Sistemul de Management al Calitatii;
  • Asigura implementarea actiunilor corective pentru neconformitatile descoperite in timpul auditurilor interne, de client, terta parte si externe realizate in aria de productie
  • Urmareste respectarea verificarii echipamentelor conform punctelor de verificare din plan, conform programarii stabilite
  • Respecta toate etapele de inspectie conform planurilor de calitate (QP) pentru a asigura conformitatea calitatii produsului cu cerintele clientului;
  • Participa la activitatile referitoare la investigarea si aplicarea actiunilor corrective pentru neconformitatile interne
  • Efectueaza inspectii folosind echipamente de control dimensional si calitativ specific, conform certificarilor dobandite (CMM, PMI, Puritate Ulei)