Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

- asigurarea suportului in activitatea de emitere polite/contracte asigurare
- gestionarea fizica si informatica a politelor/contractelor de asigurare
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor profesionale cu clientii companiei
- diverse sarcini administrative

Cerinte:
- studii medii/superioare
- experienta in vanzari produse de asigurari
- existenta codului RAF de agent constituie un avantaJ

- tehnici de negociere si vanzare
- contactare potentiali clienti si clienti existenti pentru reinnoiri polite
- identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor
- incheierea contractelor si urmarirea derularii acestora
- buna capacitate de comunicare
- operare PC (word, excel, outlook)
- permis de conducere categoria B
- atitudine pozitiva

Oferta (bonusuri, beneficii):
- mediu de lucru stimulativ
- cursuri de pregatire si formare profesionala
- posibilitatea construirii unei cariere in domeniul asigurarilor