Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani), Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Iași, Constanța, Oradea, Brăila, Arad, Galați, Slobozia, Călărași, Giurgiu, Turnu Măgurele, Buzău, Timișoara

Inspector calitate  -  cantitate AGRI ( produse agricole)

Ai un spirit de observatie fin si esti atent la detalii?

Postul de INSPECTOR poate fi pentru tine daca te regasesti in descrierea de mai jos! Contacteaza-ne si iti vom povesti despre oportunitatile tale profesionale in cadrul grupului Bureau Veritas – lider mondial in testari, inspectii si certificari!

Locatii: Galati, Braila, Constanta, Arad, Timisoara, Oradea, Giurgiu, Calarasi, Slobozia, Turnu Magurele, Iasi, Buzau

Candidatul ideal:

Absolvent de liceu  sau facultate ( de preferat profil real, respectiv profil  agronomie, tehnic sau altele);

Limba engleza – nivel mediu – avansat ( scris si vorbit);

Permis conducere categoria B – constituie avantaj

Experienta de minim 1 an in inspectii produse agricole – constituie avantaj dar nu este obligatorie

Bune abilitati de operare PC ( Word, Excel, alte programe)

Constitutie atletica, capacitate olfactiva ridicata, vedere buna

Apt si disponibil pentru lucru la inaltime

Atentie la detalii, rezistenta la stres

Responsabilitati:

Inspectie vizuala  a magaziilor navei/barjei, a auto/trenurilor,  inainte de incarcare cu cereale – foto si  intocmire raport intern;

Inspectie vizuala dupa deschiderea capacelor inainte de descarcare cu scopul de a identifica eventuale infiltratii sau oricare alte neconformitati;

Asistenta permanenta pe durata incarcarii/descarcarii in nava/barja;

Inspectie vizuala continua (foto)               ;

Prelevare probe reprezentative conform regulilor GAFTA/ FOSFA precum si a instructiunilor specifice primite;

Determinare parametri fizici cu echipamentul din dotare (umiditate, corp strain, infestie, boabe sparte, boabe defecte etc);

Verificari caracteristici organoleptice.

Avizare imediata sef tura Bureau Veritas/ manager proiect BV/ activity manager BV cu privire la orice problema calitativa/cantitativa constatata;

Intocmire raport la sfarsitul fiecarei ture. Raportul va contine atat specificatiile calitative constatate, informatii generale despre incarcare, fotografii specifice, cat si detalii despre timpii de operare si starea meteo;

Oferta:

Contract de munca sau colaborare in regim de PFA sau SRL.

Acces la traininguri interne/externe si posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala;

Asigurare medicala, in cazul in care se intocmeste contract de munca;

Alte beneficii conform procedurilor si politicilor companiei Bureau Veritas, urmand a fi discutate in functie de forma de colaborare agreata.