Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

maghiară, rusă, poloneză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Brașov; Iași; Miercurea Ciuc; Bacău; Covasna

Candidatul ideal

Metapelet (Îngrijitor bătrâni)- Este o persoană care are grijă de bătrâni sau persoane cu autonomie redusă, la domiciliul acestora, în Israel.

Înainte de a opta pentru jobul de infirmier/ă sau îngrijitor trebuie să știți că, pentru a reuși să îngrijești persoane în vârstă, ai nevoie de foarte multă răbdare și dedicare.

Descrierea jobului

Agenția Avi-Ad Adult Education a fost înființată în anul 2014 în Iași, România și a desfășurat până în prezent cursuri de formare în domeniul educației adulților, în special conexe cu sfera medicală. Din anul 2016, ne ocupăm și de plasarea îngrijitorilor, a asistentelor medicale și a altor tipuri de personal medical în țări ale UE, în Israel, Anglia sau Irlanda. Colaborăm îndeaproape cu grupul israelian de firme Matan, înființat în anul 1988, care are o lungă și extinsă experiență în îngrijirea la domiciliu și fiind înregistrată la Inspectoratul Teritorial de Muncă Iași.

Condiții de lucru:

- Se lucrează la domiciliul beneficiarilor, în condiții foarte bune de calitate și igienă;

- Salariul este de 20,70 shekeli pe oră;

- Cazarea este oferită de către angajator;

- Timp de lucru: 8 – 24 ore/zi în funcție de cerere;

- Minim 1 zi liberă pe săptămână;

- Concediul de odihnă plătit: până în 12 zile.

Alte informații:

- Costuri program: Nu Percepem Comision;

- Oferirea de către agenția noastră, la cerere:

         - a unor calificări necesare locului de muncă (de limba engleză, cursuri de prim ajutor, curs de îngrijire la domiciliu);

         - a asistenței în crearea unui CV atrăgător, în pregătirea pentru interviu;

- Cheltuieli personale: Bilet avion, bani de buzunar.

Cerințe:

Limba străină: Engleză/ Maghiară/Rusă/Poloneză - Nivel mediu

La acest program pot aplica persoanele care:

• au vârsta cuprinsă între 25 – 55 ani;

• au cunoștințe de nivel cel puțin conversațional - limba engleză/ rusă/ maghiară/poloneză;

• nu au cazier judiciar;

• sunt clinic sănătoase atât fizic cât și psihic;

• nu este necesară experiența, dar trebuie să aveți o calificare în domeniu. Noi vă putem ajuta în obținerea calificării.