Inginer Zootehnist sau Medic Veterinar

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Angajam inginer zootehnist sau medic veterinar pentru ferma noastra din Loc. Rascruci, Jud Cluj

Descrierea postului:

- asigura functionarea procesului de crestere a animalelor in cadrul fermei;

- coordoneaza activitatea ingrijitorilor si verifica realizarea sarcinilor acestora;

- monitorizeaza starea animalelor observand modul cum arata, cum se grupeaza, simptome;

- monitorizeaza rezervele de alimente si apa ale fermei si solicita periodic cantitalile necesare;

- face masuratori pentru lotul de animale (cantariri, numerotari);

- realizeaza rapoarte periodice referitoare la evolutia animalelor din ferma;

- realizeaza periodic situatii procentuale privind mortalitatea, consumul de furaj, efectivul de animale, etc;

- discuta cu medicul veterinar schema de tratament si modificarile acesteia in functie de evolutia animalelor;

- calculeaza si solicita necesarul de furaj si alte materiale de lucru.

Cerinte:

- absolvent al Facultatii de Zootehnie sau Medicina Veterinara

- carnet de conducere, disponibilitate de deplasare zilnica

- flexibilitate la program

- capacitatea de a lucra in mod independent

- abilitate de planificare si gandire structurata

- simt organizatoric

- cunostiinte operare PC

- cunostiinte de limba engleza constituie un avantaj

Beneficii:

- salariu atractiv