Adresa/ adresele jobului

Pecineaga; Movila Verde

Se recruteaza si din

Constanța

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare in domeniul zootehniei;
Experienta de lucru intr-o ferma de reproductie si crestere a suinelor reprezinta un avantaj;
Cunostinte de lb. engleza - nivel conversational (reprezinta un avantaj);
Permis categoria B.

Descrierea jobului

Asigura functionarea procesului de crestere a animalelor in cadrul fermei;
Coordoneaza activitatea ingrijitorilor si verifica realizarea sarcinilor acestora;
Monitorizeaza starea animalelor;
Monitorizeaza rezervele de alimente si apa ale fermei si solicita periodic cantitalile necesare;
Realizeaza rapoarte periodice referitoare la evolutia animalelor;
Realizeaza periodic situatii procentuale privind mortalitatea, consumul de furaj, efectivul de animale, etc;
Colaboreaza cu medicul veterinar si discuta schema de tratament si modificarile acesteia in functie de evolutia animalelor;
Calculeaza si solicita necesarul de furaj si alte materiale de lucru.

Beneficii:
Se asigura transportul si masa de pranz;
Salariu atractiv;
Posibilitatea dezvoltarii profesionale.

Descrierea companiei

Cu o traditie de peste 30 de ani în cresterea porcinelor, prezenta in zona Dobrogei, prin cele doua ferme situate în localitatile Movila Verde și Pecineaga, susținuți de un abator deschis după cele mai înalte standarde europene în anul 2015, am impus pe piata brandul CARNEVO, prin calitatea si prospetimea produselor comercializate.