Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Nucet

Postul este in cadrul Fermei de vaci din cadrul COMPLEXULUI AGRO-ZOOTEHNIC (o ferma agrozootehnica, o ferma de vaci, o fabrica de procesare a laptelui) din GRUPULUI ERBASU, situata in com. NUCET, jud. Dambovita.

RESPONSABILITATI:

-Asigura procesul de crestere si ingrijire a animalelor din ferma;
-Coordoneaza activitatea ingrijitorilor si verifica realizarea sarcinilor acestora;
-Monitorizeaza starea animalelor, rezervele de alimente si periodic cantitatile necesare;
-Face masuratori pentru lotul de animale (cantariri, numerotari) si realizeaza rapoarte periodice referitoare la evolutia animalelor din ferma;
-Realizeaza periodic raportari privind mortalitatea, consumul de furaj, efectivul de animale, etc;
-Realizeaza impreuna cu medicul veterinar schema de tratament si modificarile acesteia in functie de evolutia animalelor;
-Intocmeste ratii de furaje pentru hrana animalelor, calculeaza si solicita necesarul de furaj si alte materiale de lucru.

CERINTE:

-Absolvent al Facultatii de Zootehnie;

- cursuri de calificare, cursuri postuniversitare in domeniu;

-Experienta de 5-6 ani intr-o ferma de vaci de lapte;

- abilitati de lucru cu PC, inclusiv soft-uri de specialitate

APTITUDINI, ABILITATI:

- Aptitudinea verbală

- Aptitudinea numerică

- Aptitudinea de percepţie a formei

- Rapiditatea în reacţii, capacitatea decizională

- Dexteritate manuală,controlul instrumentelor

- orientare spre acţiune, conştiinciozitate şi seriozitate,

- capabilitate să îşi menţină judeca şi echilibru emoţional şi în situaţii conflictuale sau de risc.

- spirit de observatie, atentii la detalii, asumarea responsabilitatilor

BENEFICII:

- Lucru intr-un mediu dinamic, intr-o echipa de specialisti, cu management strain;

- Salariu motivant;

- Asigurare de sanatate;

- Cazare in cadrul complexului agro-zootehnic

  • Interviu online
  • Va rugam sa mentionati numarul maxim de animale (vaci) din fermele in care ati lucrat.
  • Care este salariul pe care il doriti pentru acest post, conform pregatirii si experientei dvs. in domeniu?