Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Compania Gripple a fost fondată in Anglia în anul 1988, fabricând şi dezvoltând propriile produse inovatoare de suspendare Gripple folosite în domeniul instalaților. Determinarea departamentului ” Idei și inovații”de a crea în permanență produse noi a făcut din Gripple un lider mondial în domeniul sistemelor de suspendare.

Produsele sunt produse exclusiv în fabricile din Anglia si America, procesul de fabricaţie se realizează conform celor mai stricte standarde de calitate. Produsele Gripple respectă standardele de calitate a fiecărei ţări. Eficacitatea produselor noastre reflectă creşterea performanţelor companiei noastre, deoarece Gripple a dezvoltat pentru fiecare tip de construcţie elementele ideale de suspendare.

Domenii largi de utilizare:

• Lucrări de instalații electrice
• Lucrări de instalații termice,sanitare și de ventilații
• Suspendarea țevilor
• Suspendarea panourilor publicitare și a elementelor decorative
• La construirea prinderilor antiseismice

Compania noastra se ocupă cu comercializarea sistemelor Gripple pe teritoriul României din anul 2010.

Pentru dezvoltarea afacerii în Cluj - Napoca şi în jurul acestuia, avem nevoie de un inginer vânzări, cu experienta in instalatii/ constructii :

Descrierea postului:

- Dezvoltarea afacerii în zona Cluj- Napoca ,şi a oraşelor din jur;
- Identificarea potenţialilor clienţi, contactarea persoanelor de decizie a investitiilor, proiectelor( firme de proiectare,ateprenor general, instalatori electrici si mecanici, subcontractori)
- Găsirea de proiecte noi;
- Gestionarea bazei de date şi updatarea continuă a acesteia;
- Realizarea ofertelor de preţ;
- Vizitarea periodică a şantierelor şi a clienţilor;

Cerinţe:

- O bună comunicare/ socializare;

- Capacitate de a crea si a întreţine noi relaţii cu potenţiali clienţi;

- Experienţă de lucru cu Microsoft Office (Excel,Word) şi cunoştinţe minime de Autocad;

- Cunoştinţe de limba engleză (cunoaşterea limbii maghiare prezintă avantaj);

Candidatul pe care îl căutăm trebuie obligatoriu:

- Să fie dispus să înveţe. Dacă nu învață, nu crește, dacă nu crește nici firma nu crește :)

- Să știe să conducă și evident să aibă și carnet. ;)

- Să fie disponibil pentru deplasări în ţară şi în străinătate;

- Să fie organizat, atent la detalii şi harnic. Lenea nu are ce căuta la noi în firmă;

- Să fie descurcăreţ și perseverent;

- Să știe să vorbească frumos şi să fie prezentabil;

- Să aibă domiciliul stabil în Cluj-Napoca;

Ofertă(bonusuri, beneficii):

- Pachet salarial motivant bazat pe rezultate, competenţă şi evoluţie profesională;

- Condiţii de muncă în echipă internaţională;

- Masină de serviciu;

- Laptop si telefon de serviciu;