Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

35 Strada Mirăslău, Brașov

Responsabilitati:
- Indeplinirea sarcinilor comerciale - prospectare, contactare, negociere, contractare clienti cu activitate in domeniul productiei/prelucrare mase plastice;
- Prezentarea caracteristicilor tehnice si vanzarea echipamentelor pentru prelucrarea maselor plastice si a cauciucului - extrudere/utilaje injectie si periferice;
- Indeplinirea atributiilor de marketing industrial;
- Sustinerea de prezentari tehnice;
- Permanenta consultanta acordata clientului.

Cerinte:
- Experienta in vanzari tehnice - utilaje industriale, vanzari cu caracteristici tehnice relevante sau experienta in productie;
- Cunostinte marketing industrial - constituie avantaj;
- Studii superioare tehnice - electronica,constituie avantaj;
- Cunostinte avansate LIMBA ENGLEZA;
- Foarte bune abilitati de comunicare, capacitate de sustinere prezentari tehnice;
- Foarte bune capacitati organizatorice, de analiza si sinteza;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Persoana proactiva;
- Permis categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)
Mediu de lucru profesionist;
Pachet motivational corelat cu performanta;

* Clientul nostru este o importanta companie care activeaza la nivel national in domeniul vanzarilor de echipamente industriale.