Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Buzău

Responsabilitati

Inginerul de vanzari desfasoara urmatoarele activitati:
-Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Intocmeste oferte de marfuri;
- Acorda asistenta . tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
- Intretine relatiile cu clientii din portofoliu;
- Este responsabil de obtinerea instrumentelor de plata si incasarea banilor

-Rezolvarea problemelor aparute pe teren ce tin de autoritatea sa.

Cerinte

* studii superioare finalizate (specializare: tehnica; marketing, etc);

* persoana serioasa, perseverenta, responsabila si cu spirit de initiativa;
* experienta in utilizarea calculatorului

* abilitati de comunicare, negociere;
* flexibilitate, sociabilitate;
* rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor;

* atitudine pozitiva, energica, capabila sa lucreze intr-un mediu solicitant, dinamic si concurential, atat in echipa cat si individual

*cunoasterea limbii engleze – nivel mediu

* detinerea permisului cat. B;

Beneficii Oferite

- Mediu profesionist de lucru;
- Posibilitati reale de afirmare si avansare in cadrul companiei ;
- Participarea la training-uri de perfectionare ;
- Pachet salarial competitiv

Relatiile se pot obtine la tel 0238 –la sediul nostru – Buzau, Soseaua Pogonele, nr 24, sau pe email – .