Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Inginer vanzari

- Identifica, contacteaza clientii potentiali , culege informatii despre potentialii clienti ; prezinta produsele companiei si serviciile oferite cu scopul de a-i activa ;

- Stabilirea / mentinerea de relatii stranse cu potentialii clienti si beneficirii finali;

- Propunerea si / sau coordonarea elaborarii solutiei tehnice pentru oferta;

- Sustinerea si negocierea ofertei;

- Acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste caracteristicile produselor;

- Negocierea conditiilor contractuale si elaborarea propunerilor de contract;

- Urmareste derularea contractelor de vanzare  ;

Cerinte:

- abilitati de comunicare excelente, fluenta verbala ;

- capacitate de planificare si organizare a timpului ;

- atitudine pozitiva, energica, capabil sa lucreze intr-un mediu dinamic si concurential ;

- predispozitie pentru invatarea caracteristicilor tehnice ale utilajelor ce le vinde;

- capacitate de convingere si argumentare;

- responsabilitate, automotivare, ambitie, siguranta si incredere in sine ;

- permis de conducere cat. B, disponibilitate pentru deplasari

-  Absolvent studii superioare si atractie catre domeniul tehnic (preferabil);

- Minim 2 ani experienta in domeniul vanzarilor;

- cunostinte de engleza nivel avansat sau mediu;

- cunostinte privind tehnici de negociere si de vanzare;

- cunostinte de operare PC ;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial atractiv, tichete de masa, tichete cadou de sarbatori, prime, decontarea transportului, bonusuri din vanzari.

Program de lucru; 8:30-17 L-V