Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București; Sibiu; Timișoara

Se recruteaza si din

Pitești, Arad

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

700 €

Candidatul ideal

Cautam persoane energice cu profil tehnic sa se alature echipei noastre din Pitesti.
- Absolvent studii superioare tehnice (preferabil mecanica, actionari hidraulice si pneumatice);
-Experienta minim 2 ani in domeniul tehnic si vanzari industriale;
-Initiativa si abilitati manageriale pentru dezvoltarea afacerii si conducerea domeniului si a clientilor;
-Cunostinte de limba engleza nivel mediu/avansat;
-Cunostinte operare PC: Ms Office, Excel si Power Point nivel avansat;
-Postul are o responsabilitate locala, Arad unde exista obligativitatea sa mergeti o zi/saptamana;
-Permis auto, categoria B, cu experienta.

Candidatul trebuie sa fie o persoana organizata, dinamica, cu initiativa in sfera sa de competenta, un bun negociator, cu abilitati de lucru in echipa, dispus sa investeasca in propria sa cariera prin acumularea continua de cunostinte si responsabilitatea cu care isi desfasoara activitatea sis a aiba excelente abilitati de comunicare.

Descrierea jobului
- Mentinerea si extinderea portofoliului de clienti avand ca scop indeplinirea obiectivelor de vanzari;
- Prezentarea de oferte tehnico-comerciale, obtinerea comenzilor, negocierea si semnarea contractelor, acorduri de plata, inclusiv urmarirea incasarilor;
- Dezvoltarea si sustinerea de prezentari si informari generale, tehnice si comerciale pentru domeniile de activitate vizate;
- Elaborarea de solutii tehnice corecte si eficiente la problemele clientilor;
- Intretinerea corespunzatoare a bazei de date vanzari;
- Participarea la trainingurile interne si externe in cazul aparitiei unor noutati (tehnice, tehnica vanzarii, limbi straine, etc);
- Contribuire activa la descoperirea si fructificarea potentialului pietei in domeniile de activitate prin recunoasterea tendintelor de dezvoltare a pietei;
- Analiza continua si aplicarea de contramasuri cu privire la concurenta;
- Intocmirea de rapoarte periodice si elaborarea de statistici referitoare la activitatea de vanzari;
- Activitati de indrumare si consiliere pentru colegii juniori din echipa;
- Respectarea cerintelor sistemului de Quality Management.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Salariul este negociabil in functie de experienta candidatului;
- Se ofera telefon mobil, auto, laptop;
- Prime anuale in functie de rezultatele obtinute;