Acest job nu mai este activ.

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Otopeni

Responsabilitati:
• Prospectare continua a pietei in vederea identificarii de noi potentiali clienti;
• Dezvolta portofoliul de clienti ai companiei;
• Stabileste strategia si instrumentele de marketing necesare dezvoltarii bazei de client;
• Promoveaza si realizeaza oferte tehnice si comerciale pentru potentialii clienti, in concordanta cu politica comerciala a Companiei;
• Negociaza si urmareste derularea in conditii optime a contractelor cu clientii existenti;
• Permanenta analiza si cunoastere a concurentei si a pietei de profil;

Cerinte:
• Absolvent studii superioare de profil tehnic;
• Minim 1an experienta in domeniul vanzarilor; (experienta in domeniul sistemelor de securitate constituie un avantaj);
• Excelente abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
• Cunoasterea tehnicilor si metodelor de vanzare;
• O puternica motivatie profesionala, personala si financiara;
• Persoana optimista, proactiva, perseverenta si cu putere de convingere;
• Orientare catre client si catre rezultate, obisnuit sa lucreze cu deadline-uri stricte;
• Dinamism, seriozitate, inventivitate, flexibilitate, capacitate decizionala;
• Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;
• Foarte bune cunostinte de retelistica si IT
• Buna operare PC – MS Office (Word, Excel, PowerPoint), Internet;
• Carnet de conducere categoria B;
• Limba engleza – nivel avansat;

Oferta (bonusuri, beneficii):

• Salariu fix si parte variabila bazata pe indeplinirea obiectivelor;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu profesional;
• Autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil, tichete de masa;