Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

RESPONSABILITATI

  • Efectueaza activitatile necesare pentru instalarea / remedierea serviciilor B2B (date si voce) la clientii noi, companii sau persoane juridice;
  • Configureaza echipamentele de acces, pe transport radio si fibra optica (routere, switch-uri, terminale de voce, media convertoare, UPS etc.), alocand resursele necesare instalarii serviciului (port, vlan, IP);
  • Monteaza antene pentru exterior (in pozitii usor accesibile) si cablul de conectare catre echipamente (FTP sau coaxial);
  • Tine in permanenta legatura cu clientii B2B, end-to-end, de la programarea lucrarii pana la semnarea documentelor de acceptanta;
  • Efectueaza lucrari de mentenanta preventiva/corectiva, verificand lucrarile de instalare si configurare ale echipamentelor din retea;
  • Efectueaza gestiunea echipamentelor pentru lucrarile allocate;
  • Tine legatura permanent cu echipa de suport tehnic si raporteaza lucrarile efectuate catre project manager;
  • Poate asigura suport pentru lucrari apartinand altor proiecte de telecomunicatii (retea mobila & fibra optica).

CERINTE

  • Preferabil studii superioare in domeniul tehnic;
  • Cunostinte generale tehnice in domeniului telecomunicatiilor – specifice serviciilor fixe;
  • Experienta anterioara pe un post asemanator constituie avantaj;
  • Permis auto cat B;
  • Disponibilitate pentru deplasari zilnice, in timpul programului de lucru (rolul presupune munca de teren 90%);
  • Abilitati de lucru la inaltime cu scara;
  • Certificatul de alpinist constituie avantaj;
  • Cunostinte minime de limba engleza, nivel tehnic, specifice domeniului.

CE OFERIM

  • Mediu de lucru dinamic;
  • Sansa de a incepe o cariera in industria de telecomunicatii; oportunitati de dezvoltare intr-o companie globala de ICT; pregatire la locul de munca;
  • Contract pe perioada determinata, cu posibilitatea de prelungire;
  • Pachet salarial atractiv, bonuri de masa inclusiv;
  • Acces la cele mai noi informatii din domeniu prin platforma globala de training on-line.